luni, februarie 16, 2026
2.9 C
București
Mai multe
    AcasăExterneBoris Johnson este de părere că vaccinul COVID-19 va face o diferență

    Boris Johnson este de părere că vaccinul COVID-19 va face o diferență

    Publicat în

    Smith&Smith

    Premierul britanic, Boris Johnson, a declarat că distribuirea vaccinului COVID-19 va ajuta ţara să treacă peste virus, însă înfrângerea acestuia va fi un proces lung.

    „Treptat, va fi o diferenţă uriaşă. Însă, subliniez, treptat, pentru că nu am ajuns încă acolo. Nu am învins, încă, acest virus”, a declarat premierul Johnson.

    Marea Britanie a început astăzi campania de vaccinare la scară largă împotriva COVID-19, după autorizarea de urgenţă a vaccinului Pfizer BioNtech de către organismele de reglementare britanice.

    Margaret Keenan, o bunică în vârstă de 90 de ani, a devenit prima persoană din lume care a primit vaccinul Pfizer împotriva COVID-19, în afara unui studiu clinic. Ea a fost vaccinată marţi la spitalul local din Coventry, în centrul Angliei.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Întărim vocea regională pe scena globală

    Link Sursă Ministra Afacerilor Externe a României, Oana Ţoiu, a participat la reuniunea ministerială a...

    Oana Țoiu anunță cursuri de limba română și reluarea Comisiei Mixte România-Bavaria

    Link Sursă Ministrul afacerilor externe, Oana Țoiu, a vizitat comunitatea românească din Bavaria, unde a...

    Mai multe de genul acesta

    Întărim vocea regională pe scena globală

    Link Sursă Ministra Afacerilor Externe a României, Oana Ţoiu, a participat la reuniunea ministerială a...