miercuri, iunie 10, 2026
29.6 C
București
Mai multe
    AcasăExterneMuncitori sezonieri la o fermă de legume din Anglia, testaţi pozitiv cu...

    Muncitori sezonieri la o fermă de legume din Anglia, testaţi pozitiv cu COVID-19

    Publicat în

    Smith&Smith

    73 de muncitori sezonieri de la o fermă de legume din centrul Angliei au fost testaţi pozitiv la niul coronavirus. Acolo lucrează la cules şi ambalat 200 de est-europeni.

    Nu a fost precizată oficial şi naţionalitatea acestora, dar presa scrie că sunt din România şi din Bulgaria.

    Pentru a limita focarul, oamenilor li s-a cerut să intre acum în autoizolare. Autorităţile sanitare spun că situaţia este sub control.

    Potrivit acestora, la fermă erau aplicate măsuri de protecţie, precum distanţarea, purtarea măştilor şi testarea. Totuşi, distanţarea este greu de pus în practică, pentru că lucrătorii locuiesc în rulote.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta