miercuri, iunie 17, 2026
28.8 C
București
Mai multe
    AcasăExterne150 de români au fost testaţi pozitiv cu COVID-19, în Germania

    150 de români au fost testaţi pozitiv cu COVID-19, în Germania

    Publicat în

    Smith&Smith

    150 de români care lucrează la o fermă din regiunea Dingolfing-Landau, în Germania, au fost testaţi pozitiv pentru infecţia cu noul coronavirus.

    Toate persoanele infectate au fost supuse astăzi unui control medical, starea lor de sănătate fiind bună. De asemenea, persoanele aflate în carantină vor avea alimente şi bunuri de strictă necesitate.

    Ministerul Român de Externe precizează că reprezentanţii firmei au confirmat că au transmis cetăţenilor români datele de contact ale Oficiului consular.

    Până la acest moment însă, la nivelul oficiului nu au fost primite solicitări de asistenţă consulară, în legătură cu această situaţie.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta