marți, iunie 16, 2026
26.9 C
București
Mai multe
    AcasăȘtiri Principale RTVDAproape 30.000 de elevi din Sectorul 4 vor primi tablete cu conexiune...

    Aproape 30.000 de elevi din Sectorul 4 vor primi tablete cu conexiune la internet

    Publicat în

    Smith&Smith

    Aproape 30.000 de elevi din Sectorul 4 vor primi tablete cu conexiune la internet.  

    De asemenea, 1030 de săli de clasă vor fi dotate cu kit-uri pentru predare online.  

    „Toate acestea, ce vor fi integrate cu o platformă educațională securizată, le vom cumpăra în perioada ce vine, ca urmare a semnării de zilele trecute a contractului de finanțare cu fonduri nerambursabile în valoare de peste 51 de milioane de lei. În acest fel, nu doar că vom asigura acum tot ceea ce este necesar pentru învățământul la distanță ci vom fi și pregăți pentru ca, în viitorul apropiat, când manualele clasice vor fi înlocuite cu unele digitale, copiii să poată veni la școală doar cu o tabletă, nu cu ghiozdanul mult prea greu pe care-l poartă în prezent”, a scris primarul Sectorului 4, Daniel Băluță, pe pagina sa de Facebook 

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta