joi, iunie 18, 2026
26.1 C
București
Mai multe
    AcasăExterneCafenelele s-au redeschis în Spania

    Cafenelele s-au redeschis în Spania

    Publicat în

    Smith&Smith

    În unele părţi din Spania s-au redus restricţiile pe fondul unei încetiniri a pandemiei de COVID-19. Ospătarii cu măşti de faţă au servit cafele şi sandwich-uri la terasele cafenelelor din Sevilla.

    Aproximativ jumătate din cei 47 de milioane de oameni din Spaniei au avansat la aşa-numita fază 1 a unui plan în patru paşi pentru relaxarea unuia dintre cele mai stricte blocaje ale Europei, după ce guvernul a decis că regiunile în care trăiesc îndeplinesc criteriile necesare.

    Aproximativ 40% din totalul firmelor mici din Spania şi 60% din zonele în care a început faza 1 s-au redeschis, potrivit Federaţiei Naţionale a Muncitorilor Autonomi.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta