miercuri, iunie 17, 2026
28.8 C
București
Mai multe
    AcasăExterneCampanie adresată românilor din diaspora

    Campanie adresată românilor din diaspora

    Publicat în

    Smith&Smith

    O campanie adresată românilor din diaspora a fost lansată de Ministerul Economiei. Instituţia doreşte să le transmită conaţionalilor care se află în afara graniţelor că există locuri de muncă disponibile în ţară, în special în sectorul HoReCa.

    Campania se numeşte „Trăieşte, Munceşte, Pofteşte Româneşte”, iar autorităţile spun că vor să atragă atenţia celor din diaspora, dar şi celor care s-au întors recent, că există posibilităţi absolut onorabile şi interesante de a rămâne în România, mai ales că domeniul ospitalităţii are parte de o lipsă de personal.

    Campania doreşte astfel să profite de faptul că pandemia de SARS-COV-2 i-a pus pe mulţi dintre românii aflaţi afară în situaţia de a-şi regândi atât perspectivele de viitor, cât şi priorităţile, se arată într-un comunicat de presă.

    Da-i o nota Articolului

    1 / 5. Numarul de voturi: 1

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta