sâmbătă, iunie 6, 2026
23.7 C
București
Mai multe
    AcasăExterneCluburile de noapte și fumatul în exterior, interzise în Spania

    Cluburile de noapte și fumatul în exterior, interzise în Spania

    Publicat în

    Smith&Smith

    Toate regiunile din Spania au decis să închidă cluburile de noapte şi să interzică fumatul în exterior atunci când nu este posibilă menţinerea distanţei fizice de siguranţă, a anunţat ministrul spaniol al sănătăţii, Salvador Illa.

    Oficialul spaniol a recomandat, de asemenea, să nu se facă adunări mai mari de 10 persoane. Ministrul Illa a avertizat în mod special tinerii împotriva unor astfel de adunări, pe care ei le făceau mai ales cu scopul de a consuma alcool.

    În ultimele zile, numărul cazurilor de infecţie cu coronavirus a crescut, numărul total al cazurilor de infecţie ajungând la 337.334, iar al deceselor din cauza COVID-19 la 28.605.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta