miercuri, iunie 17, 2026
28.8 C
București
Mai multe
    AcasăExterneCreşte numărul cazurilor de COVID-19 în Germania

    Creşte numărul cazurilor de COVID-19 în Germania

    Publicat în

    Smith&Smith

    Agenţia germană pentru prevenirea şi controlul bolilor a anunţat că este extrem de îngrijorată de creşterea numărului cazurilor de infectare cu COVID-19 din ţară.

    Directorul Institutului „Robert Koch” a declarat că oamenii au devenit neglijenţi în ceea ce priveşte respectarea unor măsuri preventive, precum distanţarea socială.

    Astăzi, numărul zilnic de cazuri a crescut cu 50%, depăşind 630.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta