miercuri, iunie 17, 2026
28.8 C
București
Mai multe
    AcasăExterneDanemarca nu ar trebui să intre în faza a patra a redeschiderii...

    Danemarca nu ar trebui să intre în faza a patra a redeschiderii ţării

    Publicat în

    Smith&Smith

    Directorul institutului pentru boli infecţioase din Danemarka (SSI), Kare Molbak, a declarat că nu recomandă autorităţilor să treacă la următoarea etapă de redeschidere a ţării după epidemia de coronavirus, relatează presa daneză.

    „Nu pot recomanda trecera la următoarea fază, din perspectiva sistemului de sănătate publică”, a sublinioat Kare Molbak.

    Guvernul şi Parlamentul Danemarcei urmează să discute despre a patra fază a deschiderii ţării, care vizează inclusiv cluburile de noapte, în condiţiile în care numărul de cazuri de infecţie cu coronavirus a crescut în ultimele săptămâni.

    Până acum, Danemarca a înregistrat un total de 14.235 de cazuri de infecţie şi 616 decese din cauza COVID-19.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta