miercuri, iunie 17, 2026
28.8 C
București
Mai multe
    AcasăExterneDoi români care lucrează la o fermă din Hertfordshire, infectaţi cu COVID-19

    Doi români care lucrează la o fermă din Hertfordshire, infectaţi cu COVID-19

    Publicat în

    Smith&Smith

    Încă doi români care lucrează într-o fermă din Hertfordshire, Marea Britanie, sunt infectaţi cu noul coronavirus, numărul românilor depistat pozitiv ajungând astfel la 30, transmite diplomaţia de la Bucureşti într-un comunicat de presă.

    La fermă lucrează aproape 100 de români. Cei bolnavi se află în izolare şi nu plătesc chirie în această perioadă.

    Potrivit informaţiilor comunicate de compania angajatoare, autorităţile locale au asigurat alimente, apă şi alte bunuri necesare lucrătorilor plasaţi în carantină.

    Lucrătorii vor putea alege să îşi continue activitatea sau să părăsească ferma după finalizarea perioadei de carantină, în baza confirmării primite de la Serviciul britanic de Sănătate Publică.

    Ambasada României la Londra acordă asistenţă consulară cu stricta respectare a măsurilor anti-COVID-19, adoptate de către autorităţile britanice.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta