miercuri, iunie 17, 2026
28.8 C
București
Mai multe
    AcasăExterneMinistrul francez al sănătăţii: „Unele persoane nu respectă regulile”

    Ministrul francez al sănătăţii: „Unele persoane nu respectă regulile”

    Publicat în

    Smith&Smith

    Ministrul francez al sănătăţii, Olivier Veran, a declarat că lupta împotriva virusului care cauzează COVID-19 va fi lungă şi a făcut un apel către cetăţeni la respectarea regulilor de distanţare socială, afirmând că autorităţile doresc să evite o altă carantină naţională.

    „Nu ne confruntăm cu al doilea val, epidemia continuă… Unele persoane nu respectă regulile. Nu trebuie să lăsăm garda jos”, a declarat Veran pentru televiziunea LCI.

    „Nu dorim să recurgem la o nouă carantină, examinăm situaţia de la caz la caz. Războiul nu s-a încheiat. Oamenii trebuie să înţeleagă că vom continua să trăim cu acest virus încă multă vreme” – a adăugat ministrul.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta