sâmbătă, iunie 6, 2026
23.1 C
București
Mai multe
    AcasăSportNovak Djokovic, descalificat de la US Open

    Novak Djokovic, descalificat de la US Open

    Publicat în

    Smith&Smith

    Favoritul turneului de tenis US Open, Novak Djokovic, a fost descalificat după ce a lovit accidental un arbitru de linie cu o minge. Acţiunea a avut loc în timpul unui meci, în a patra rundă a competiţiei.

    Novak Djokovic şi-a cerut scuze pentru incidentul care a dus la descalificarea sa din US Open.

    În declaraţia postată în social media, Djokovic a afirmat că acţiunea sa a fost greşită şi neintenţionată şi că s-a interesat la oficialii turneului dacă arbitrul este grav rănit.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta