marți, iunie 16, 2026
26.9 C
București
Mai multe
    AcasăȘtiri Principale RTVDPrimăria București a dat startul campaniei "DăruiEști în BucurEști"

    Primăria București a dat startul campaniei „DăruiEști în BucurEști”

    Publicat în

    Smith&Smith

    Primăria Capitalei a dat startul campaniei “DaruiEşti în BucurEşti”. 

    În cadrul campaniei, vor fi colectate jucării noi, ambalate, pentru copiii din centrele rezidenţiale, de tip familial şi de plasament din Bucureşti, potrivit unui comunicat al Municipalităţii.  

    Campania se derulează până pe 28 aprilie, în cadrul proiectului ”Vacanţă activă în Bucureşti”. Jucăriile pot fi donate la Muzeul Copiilor şi în Afi hub PROEDUS, între orele 10:00 – 18:00. Acestea vor fi sterilizate şi oferite, apoi, copiilor. 

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta