miercuri, iunie 17, 2026
28.8 C
București
Mai multe
    AcasăExterneRomâni, depistați cu COVID-19 în Grecia

    Români, depistați cu COVID-19 în Grecia

    Publicat în

    Smith&Smith

    Mai mulţi români aflaţi în Grecia au fost testaţi pozitiv pentru noul coronavirus. Unul dintre ei este la Salonic şi va rămâne acolo în carantină, 14 zile, alături de o altă persoană cu care locuia.

    Un alt caz este în Insula Corfu, şi acesta a fost transferat la un hotel pentru carantină, împreună cu un membru al familiei.

    Un alt român, aflat în localitatea Nafplio, a solicitat asistenţă medicală, după ce a avut simptome specifice infectării cu SARS- CoV- 2.

    De asemenea, o turistă româncă în Samothraki a fost depistată pozitiv cu noul coronavirus. Femeia se afla în vacanţă cu alţi şase membri ai familiei. A fost plasată în carantină la un hotel de pe insulă.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta