miercuri, iunie 17, 2026
28.8 C
București
Mai multe
    AcasăExterneRomânii care merg în Ucraina vor trebui să prezinte un test COVID-19...

    Românii care merg în Ucraina vor trebui să prezinte un test COVID-19 negativ

    Publicat în

    Smith&Smith

    De la 1 august, românii care merg în Ucraina vor trebui să prezinte la intrarea în ţara vecină un test cu rezultat negativ la COVID-19, efectuat în ultimele 48 de ore.

    Măsura a fost adoptată după ce România a fost inclusă în lista zonelor roşii întrucât s-au depăşit 40 de cazuri active la suta de mii de locuitori. Persoanele care nu vor prezenta testul vor intra automat în carantină pentru 14 zile.

    Cetăţenilor ucraineni care vin în România nu li se mai aplică această măsură.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta