miercuri, iunie 17, 2026
28.8 C
București
Mai multe
    AcasăExterneRomânii de la ferma de căpşuni din Germania sunt retestați

    Românii de la ferma de căpşuni din Germania sunt retestați

    Publicat în

    Smith&Smith

    Un nou focar la ferma de căpşuni din Germania, la care lucrează 320 de români. Astăzi, muncitorii români vor fi retestaţi, 19 dintre ei sunt infectaţi şi se aşteaptă rezultatul noilor teste.

    Autorităţile se tem ca nu cumva numărul celor infectaţi, după testele de astăzi, să nu fie unul mult mai mare.

    De asemenea, sunt cereri ale românilor, care lucrează de ceva vreme acolo, să se reîntoarcă în România.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta