sâmbătă, iunie 6, 2026
23.1 C
București
Mai multe
    AcasăExterneSimona Halep se retrage de la US Open

    Simona Halep se retrage de la US Open

    Publicat în

    Smith&Smith

    Simona Halep, din România, ocupanta locului 2 în ierarhia WTA, nu se va deplasa la New York pentru a lua parte la US Open din cauza îngrijorărilor legate de COVID-19, a anunţat jucătoarea de tenis.

    „După ce am cântărit toţi factorii implicaţi şi luând în considerare circumstanţele excepţionale pe care le trăim, am decis că nu voi călători în New York pentru a juca la US Open”, a scris Halep, campioana în exerciţiu de la Wimbledon, pe Twitter.

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta