miercuri, iunie 17, 2026
28.8 C
București
Mai multe
    AcasăAfaceriȚiriac va demola o veche fabrică înființată în comunism

    Țiriac va demola o veche fabrică înființată în comunism

    Publicat în

    Smith&Smith


    Fosta fabrică Granitul, controlată indirect de omul de afaceri Ion Țiriac, va dispărea în totalitate. Firma care o deține a început demersurile de desființare a tuturor construcțiilor pe care le mai deține pe Șoseaua Vergului din capitală, anunță Profit.ro.

    Fabrica Granitul a fost înființată în 1947, iar în anii ’80 a devenit unul dintre cei mai importanți producători de elemente de beton pentru construcții din România. După privatizarea din 1998,  fabrica a ajuns să nu isi mai poată desfășura activitatea.

    Vezi ce s-ar putea construi în zonă pe Profit.ro.


    Recomanda [votes_up id=879855]



















    Link Sursă

    Da-i o nota Articolului

    0 / 5. Numarul de voturi: 0

    Ultimele Articole

    Mai multe de genul acesta